12 Savaičių Nėštumas – Ką Reikia Žinoti

12 savaitės nėštumas

Dvyliktąją savaitę prasideda antras trimestras ir daugelis būsimų mamų šiame laikotarpyje jau pradeda jausti savo kūdikio judesius. 12 savaičių nėštumas yra svarbus etapas, kai kūdikis jau labai išsivystęs ir pradeda atsiskleisti savo unikali asmenybė.

Kas vyksta 12-tą nėštumo savaitę

12 Savaiciu Nestumas Ka Reikia ZinotiPer 12 savaičių nėštumo etapą kūdikis jau yra apie 6 cm ilgio ir sveria apie 14 gramų. Jis toliau auga ir tobulėja, o jo organai, toki kaip kepenys ir inkstai, pradeda atlikti savo funkcijas. Kai kurie kūdikio organai jau yra visiškai išvystyti, pavyzdžiui, širdis, kurios plakimas gali būti girdimas per ultragarsą.

Svarbu nepamiršti, kad 12 savaičių nėštumas taip pat reiškia, kad būsimos motinos kūnas yra labai jautrus ir pažeidžiamas. Todėl svarbu laikytis sveikos gyvensenos ir rekomendacijų, kad išlaikytumėte sveiką nėštumą ir sumažintumėte komplikacijų riziką

Ką būtina atlikti?

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos turite padaryti, yra apsilankyti pas gydytoją ir pasirinkti gerą specialistą, kuris padės jums stebėti nėštumą ir pasiruošti gimdymui. Gydytojas gali rekomenduoti reikiamus tyrimus ir testus, kad įsitikintumėte, jog jūs ir jūsų kūdikis esate sveiki.

Taip pat svarbu stebėti savo mitybą ir vengti alkoholio, rūkymo ir narkotikų vartojimo. Svarbu užtikrinti, kad jūsų organizmas gauna pakankamai maisto ir geriamųjų skysčių, kad kūdikis galėtų tinkamai augti ir vystytis.

Nepamirškite, kad 12 savaičių nėštumo laikotarpiu gali kilti ir kitų sveikatos problemų, pavyzdžiui, pykinimas, vėmimas ar vidurių užkietėjimas. Šiuo laikotarpiu svarbu atkreipti dėmesį į savo kūno reakcijas ir pasitarti su gydytoju, jei atsiranda sunkumų.

Be to, svarbu pradėti ruoštis gimdymui.