Nėštumo Trimestrai Pagal Savaites – Nėštumo Kalendorius

Nėštumo trimestrai

Nėštumo trimerstrai tai yra laikotarpis, trunkantis nuo pastojimo iki gimdymo, kurio metu vaisius vystosi moters kūne. Jie yra suskirstyti į tris trimestrus: pirmąjį, antrąjį ir trečiąjį.

Pirmasis nėštumo trimestras

Nestumo Trimestrai Pagal Savaites KalendoriusPirmasis nėštumo trimestras yra laikotarpis nuo pastojimo iki 12 savaičių. Šiuo laikotarpiu vaisius pradeda formuotis ir vystytis. Pirmieji nėštumo požymiai, tokie kaip vėmimas, pykinimas, mieguistumas ir padidėjęs pieno liaukų jautrumas, gali pasireikšti šiuo laikotarpiu. Tai taip pat yra laikotarpis, kai yra didžiausias rizika persileisti.

Antrasis nėštumo trimestras

Antrasis nėštumo trimestras yra laikotarpis nuo 13 iki 24 savaičių. Šiuo laikotarpiu vaisius sparčiai vystosi, o moteris gali pajusti jo judesius. Tai taip pat yra laikotarpis, kai moteris gali jaustis geriau, nes vėmimas ir pykinimas paprastai išnyksta. Tai taip pat yra laikotarpis, kai yra atliekamas antrasis nėštumo patikrinimas, kurio metu gali būti nustatytos kai kurios patologijos.

Trečiasis nėštumo trimestras

Trečiasis nėštumo trimestras yra laikotarpis nuo 25 iki 42 savaičių. Šiuo laikotarpiu vaisius pasiekia didžiausią dydį ir svorį, o moteris patiria didelį spaudimą pilvo srityje. Tai taip pat yra laikotarpis, kai moteris gali jaustis labai pavargusi ir dažnai patiria nugaros skausmus. Gimdymas gali prasidėti bet kuriuo metu nuo 37 iki 42 savaičių.

Nėštumo kalendorius

Svarbu suprasti, kad kiekvienas nėštumas yra unikalus ir gali skirtis laiko trukme ir požymiais. Todėl rekomenduojama kreiptis į gydytoją ar ginekologą, kad gauti patarimų ir palaikymą per visą nėštumo laikotarpį.